Žmogaus teisės sveikatos priežiūroje: kai kurios pastabos dėl teisės į sveikatos priežiūrą ribų (straipsnis anglų kalba)

Jonas Juškevičius, Janina Balsienė

Santrauka


Sveikatos priežiūros srities reguliavimas yra sudėtingas dėl įvairių šaltinių gausos ir jų nevienodos prigimties. Tarptautiniu mastu sveikatos priežiūros sritis kol kas yra reguliuojama žmogaus teisių instrumentais. Nepaisant pamatuotų bei nevisai pamatuotų lūkesčių, liečiančių žmogaus teisių ekspansiją į šią sritį, dėl paties sveikatos priežiūros kompleksiškumo kyla ir kai kurių probleminių klausimų, susijusių su žmogaus teisių instrumentų praktiniu taikymu, bei galimų to pasekmių. Straipsnyje nagrinėjamos tiesiogiai susijusios su šia sritimi socialinės teisės – teisės į sveikatos priežiūrą turinio galimos ribos. Šios ribos yra aptariamos remiantis dviem kertinėmis sveikatos teisės sąvokomis: autonomijos arba apsisprendimo principu bei pačia teise į sveikatos priežiūrą.

Raktiniai žodžiai


žmogaus teisės; teisė į sveikatą; teisė į sveikatos priežiūrą; Biomedicinos konvencija; lygiateisiškas prieinamumas; sveikatos apibrėžimas

Pilnas tekstas:

PDF (English)

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195