Nepilnamečių interesų apsauga nuo neigiamo žiniasklaidos poveikio

Edita Žiobienė

Santrauka


Naujos informacinės technologijos įvairiausiomis formomis labai sparčiai ir agresyviai braunasi į žmonių gyvenimą ne tik darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje, bet ir kasdienėje šeimos buityje. Šis procesas, įgaudamas svarbią ekonominę, politinę visuomeninę reikšmę, vis plačiau lemia perėjimą iš industrinės į informacinę visuomenę, tampa neatsiejama demokratijos mechanizmo funkcionavimo dalimi mūsų visuomenėje, kur žinios ir informacija turi tiesioginę įtaką ne tik politiniams procesams, bet ir formuoja vertybių skalę. Todėl pažeidžiamiausia visuomenės grupė yra nepilnamečiai, kurių pasaulėžiūra ir vertybės dar tik formuojasi. Atsižvelgdami į tokią didžiulę, kartais net lengvabūdiškai nesuvokiamą žiniasklaidos įtaką kiekvienam, turime dėti visas pastangas, kad visuomenė nebūtų bejėgė žiniasklaidos vartotoja, o sugebėtų kritiškai vertinti teikiamą informaciją bei gintų savo vaikus nuo neigiamo dvasinio psichinio ir moralinio poveikio.
Straipsnyje nagrinėjami nepilnamečių apsaugos nuo viešosios informacijos neigiamo poveikio teisės aktai ir apsaugos mechanizmas, jo efektyvumas bei trūkumai.

Raktiniai žodžiai


neigiamas viešosios informacijos poveikis; privataus gyvenimo apsauga; nepilnamečių interesų gynimas; gynimo mechanizmas

Pilnas tekstas:

PDF

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195