Juridinių asmenų administracinė atsakomybė: kaltės nustatymo problemos ir sprendimo būdai

Linas Meškys

Santrauka


Straipsnyje analizuojama teoriniu ir praktiniu požiūriu aktuali juridinio asmens, kaip administracinės atsakomybės subjekto, teorinė problema, atskleidžiamos juridinių asmenų kaltės nustatymo problemos, siūlomi galimi sprendimo būdai, taip pat apžvelgiamos juridinio asmens, kaip administracinės atsakomybės subjekto, reglamentavimo tendencijos Lietuvoje, Rusijoje ir Prancūzijoje.
Siekiant atskleisti kaltės nustatymo juridiniams asmenims problematiką bei pasiūlyti sprendimo būdus, straipsnyje iš pradžių aptariamos juridinio asmens esmės aiškinimo teorijos, pateikiama juridinio asmens sąvoka ir požymiai, administracinės atsakomybės sąvoka, atsiradimo pagrindas ir būtinasis požymis. Šiame darbe taip pat atskleidžiamas glaudus administracinės ir baudžiamosios atsakomybių ryšys. Analizuojama kaltės nustatymo juridiniams asmenims problematika taikant administracinę atsakomybę, pasitelkus teorijas, kuriomis nustatoma juridinių asmenų kaltė baudžiamojoje atsakomybėje.
Autorius, remdamasis trimis juridinio asmens atsakomybės teorijomis, straipsnio pabaigoje suformuluoja išvadas.

Raktiniai žodžiai


juridinis asmuo; administracinė atsakomybė; kaltė; netiesioginės atsakomybės teorija; alter ego (identifikacijos) teorija; corporate culture teorija

Pilnas tekstas:

PDF

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195