Rizikos samprata ir jos valdymas muitinėje

Rimas Stankevičius

Santrauka


Muitinėje sprendžiamos pasaulinės prekybos ir prekių judėjimo problemos, numatoma nusikalstamumo, įskaitant organizuotą, būklė, gerinamas prekių ir keleivių judėjimas per valstybines sienas.
Straipsnyje grindžiama nuomonė, kad spręsdama šiuos klausimus, muitinė privalo remtis moderniausiais kontrolės metodais bei veiksmingai naudoti turimus išteklius.
Pastarąjį dešimtmetį susidomėta rizikos valdymu ir jos naudojimu viešajame sektoriuje, tačiau moksliniu požiūriu rizikos problematika iki šiol nepakankamai gerai ištirta. Siekiant sėkmingai valdyti arba kontroliuoti reiškinius, būtina nustatyti rizikos laipsnį ir dydį, išreiškiant rizikos kategorijas, paskirstant išteklius ir juos nukreipiant į riziką.
Straipsnyje apibrėžiamas terminas „rizika“, kitos reikšmingos šios srities sąvokos, nagrinėjamas rizikos analizės tikslas, jos turinys ir valdymo proceso elementai muitinėje, pagrindžiama, kad rizikos valdymas yra vienas iš šiuolaikinių darbo metodų, reikšmingų ne tik muitinėms, bet ir kitoms valstybinėms institucijoms, turinčioms valdymo įgaliojimus.

Raktiniai žodžiai


rizika; rizikos valdymas; rizikos nustatymas; rizikos lygis; rizikos laipsnis; rizikos indikatorius

Pilnas tekstas:

PDF

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195