Smurtiniai nusikaltimai Lietuvoje

Genovaitė Babachinaitė

Santrauka


Smurtiniai nusikaltimai – tai nusikaltimai fiziniam asmeniui panaudojant įvairų smurtą: nužudymai, sunkūs kūno sužalojimai ir išžaginimai.
Straipsnyje išsamiai aptariama smurtinių nusikaltimų raida Lietuvoje pokario metais ir ypač per pastaruosius ketverius (1995-1998) metus. Per šiuos metus pastebimas užregistruotų smurtinių nusikaltimų mažėjimas, taip pat ir smurtinių nusikaltimų, kaip visų užregistruotų nusikaltimų dalies, mažėjimas nuo 1,6 proc. 1995 m. iki 1,1 proc. 1998 m.
Remiantis smurtinio nusikalstamumo tendencijų ir jų socialinės situacijos ekspertinio vertinimo rezultatais, prognozuojama smurtinių nusikaltimų raida 1999-2000 m., jų socialinės charakteristikos, teikiami siūlymai, kaip Lietuvoje tobulinti smurtinio nusikalstamumo prevencijos strategiją ir taktiką.
Straipsnio autorė teigia, kad išliks tyčinių nužudymų (ir pasikėsinimų) mažėjimo tendencija, išžaginimų (ir pasikėsinimų) statistinė padėtis bus stabili, o užregistruotų tyčinių sunkių kūno sužalojimų gali padaugėti (maždaug 6 proc.).

Pilnas tekstas:

PDF

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195