TEISINĖS MINTIES ŠVENTĖ - VIENA IŠ MOKSLINIO KELIO TIESIAUSIŲ KRYPČIŲ

 

Kokia Jūsų nuomonė apie studentų mokslinę veiklą?

 

Sveikinu šitą veiklą. Pagaliau studentija po truputį atsigauna.

Man be galo buvo miela matyti Studentų mokslinės draugijos (SMD)  veiklą. Jos tiesiog pasiilgau. Aš baigiau Kauno medicinos institutą ir nuo II kurso buvau SMD narys. Referatas, kurį parašėme trise iš biocheminių medžiagų tyrimo infarkto metu laimėjo premiją institute, o kitas – iš chirurgijos - laimėjo 3 vietą respublikoje. Tuo labai didžiavomės. Aš  taip pat dainavau akademiniame chore, žaidžiau futbolą varžybose už tuometinį Kauno medicinos  institutą. Apskritai, manau, kad visuomeninė veikla - tai labai pozityvus dalykas. Dabar matau, kad jauni žmonės daug laiko praleidžia naktiniuose klubuose. Gal tai ir neblogai, tačiau man liūdna, kad studentiškos auditorijos yra apleistos.

Kai sužinojau, kad vyksta Teisinės minties šventė, kad veikia SMD, studentai dirba, rašo pranešimus, be galo apsidžiaugiau. Taip ir turėtų būti. Nepaisant sunkumų, studentija turi augti: tapti mokslininkais, dėstytojais, tyrinėtojais. Studentų mokslinė draugija - mokslinio kelio tiesiausia kryptis.

Gailiuosi, kad nesu apsigynęs disertacijos, bet raginčiau studentus neapleisti SMD  veiklos.

 

Jūs dalyvavote Teisinės minties šventėje Lietuvos teisės universitete. Kokį įspūdį Jums paliko šis renginys?

 

Patyriau tikrą džiaugsmą. Labai gerai sumanyta intermedija. Puikiai stilizuotos epochos, veikėjai. Geras akademinis požiūris. Šaunuoliai!

 

Kokie būtų Jūsų linkėjimai Teisinės minties šventei 2002?

 

Olimpiniai! Geriau, greičiau, aukščiau. Kaip ir studentų himnas Gaudeamus, kuris lieka amžiams, su kuriuo mes turime gyventi iki paskutinio atodūsio. Jei po 100 semestrų save vadintume studentais,  turėtume likti Gaudeamus dvasios žmonėmis. Linkėčiau išlaikyti tą  puikų akademinį stilių, sukaupti patirtį, patirties fone pamėginti sukurti ką nors naujo. Aišku, su olimpine dvasia.

 

Kalbėjosi Jurga Maciulevičiūtė, Teisės fakulteto magistrantė.