logo

LEIDINIAI

 

MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETO LEIDŽIAMAS TARPTAUTINIS MOKSLO DARBŲ ŽURNALAS
"INTELEKTINĖ EKONOMIKA"
ISSN 1822-8011 (print), ISSN 1822-8038 (online)

| APIE ŽURNALĄ | REDAKCINĖ KOLEGIJA | INFORMACIJA AUTORIAM | ŽURNALO NUMERIAI |
english

TARPTAUTINIŲ KONFERENCIJŲ ATGARSIAI

EUROPOS SĄJUNGOS MUITŲ POLITIKA IR JOS ĮGYVENDINIMO PROBLEMOS LIETUVOJE muitine

2006 m. lapkričio 23–24 d Mykolo Romerio universitete vyko Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto Muitinės veiklos katedros inicijuota ir organizuota mokslinė konferencija „Europos Sąjungos muitų politika ir jos įgyvendinimo problemos Lietuvoje“.

Konferencija sulaukė akademinės visuomenės, verslo ir valstybės tarnautojų dėmesio. Ji buvo skirta apžvelgti EB muitų politikos formavimo pagrindinius instrumentus, pateikti eksporto ir importo pokyčių analizę Lietuvai įstojus į ES, taip pat atskleisti naujus muitinės saugumo užtikrinimo, verslo sąlygų gerinimo, ES teisės aktų supaprastinimo uždavinius ir funkcijas.
Konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Užsienio prekybos politikos departamento skyriaus viršininkė Rasa Adomaitienė, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Muitinės departamento direktorius Rimutis Klevečka, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos Prekybos departamento Užsienio prekybos skyriaus vyr. specialistė Vita Eigelienė, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Informacijos sisteminimo skyriaus vyr. specialistė Tamara Petuchova, svečiai iš kaimyninių valstybių: Rygos technikos universiteto Tarptautinio verslo ir muitinių instituto dr. Mara Peterson ir doc. Irina Jevigina, Baltarusijos valstybinio universiteto Muitinės veiklos katedros vedėjas doc. dr. Anatolij Sirotskij ir dr. Viačeslav Jaroševič, taip pat Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto Muitinės veiklos katedros vedėjas prof. dr. Alfonsas Laurinavičius, doc. Juozas Radžiukynas ir doc. Vladas Rimkus.
Konferencijoje nagrinėtas ES bendrosios prekybos politikos, kuri priklauso išskirtinei EB kompetencijai, formavimo procesas, bendrosios prekybos politikos instrumentai: muitų tarifai, kiekybiniai apribojimai, rinkos apsaugos, reguliacinės ir kitos priemonės. Pranešime „Importo muitų sustabdymas ir tarifinių kvotų nustatymas“ atskleistas ne tik jų tikslas – siekiant ES ekonominio vystymo skatinimo, įmonių konkurencingumo didinimo padėti Bendrijos įmonėms gauti be muitų ar sumažintų muitų tarifų žaliavų, pusfabrikačių ir sudedamųjų dalių, kurių Bendrijoje negaminama ar gaminama nepakankamai, bet ir išnagrinėta muitų sustabdymo ir tarifinių kvotų administravimas bei procedūrinės priemonės. Pranešime „Preferenciniai ES susitarimai–muitų politikos instrumentas“ apžvelgta ES preferencinis prekybos rėžimas, EB susitarimų mastas ir ekonominis jų tikslingumas, analizuota prekių kilmės taisyklių, kaip muitų politikos instrumento, nustatymas, taip pat nagrinėta preferencinių susitarimų perspektyvos.

Mykolo Romerio universiteto
Muitinės veiklos katedros vedėjas
prof. dr. Alfonsas Laurinavičius







Už informacijos turinį atsakinga žurnalo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja prof. Dalė Dzemydienė
El. paštas: int.economics@mruni.lt